Muzyczny czwartek

W czwartek, 24 września 2015 roku, uczniowie Zespołu Szkół im. ks. Teodora Kurpisza w Bukówcu Górnym, przy wsparciu Rady Rodziców, wzięli udział, w koncercie edukacyjnym muzyki poważnej pod nazwą "Więcej wiem, więcej rozumiem, jestem dla innych". Wydarzenie to odbyło się w ramach projektu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Artyści ze Stowarzyszenia „Muzyka dla wszystkich”, którego prezesem jest pan Dominik Schulz, przedstawili program pod nazwą "Głos solowy, a cappella i z akompaniamentem", prezentując utwory na głos solo oraz z towarzyszeniem fortepianu, a także utwory instrumentalne. Uczestnicy koncertu wysłuchali kilka utworów, m.in.: fragment musicalu „My fair lady” Fredericka Loewe, „Polonez As-dur” Fryderyka Chopina oraz utwór z operetki „Wesoła wdówka” - „Usta milczą, dusza śpiewa” Franciszka Lehára. W trakcie tego wydarzenia poznaliśmy też prelekcję wolontariuszki, która opowiedziała o swoim pobycie w Peru w ramach Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego. Zachęcała do bezinteresownego pomagania innym, przekonywała, że każdy może być wolontariuszem, wystarczy tylko chcieć.

Koncert zakończył się konkursem sprawdzającym wiedzę uczniów na temat ciekawostek przedstawianych przez prowadzącego.