Wycieczka do Poznania klas 1a i 1b (2015)

29 maja 2015r. uczniowie klas 1a i 1b wybrali się na wycieczkę do stolicy Wielkopolski. Najpierw zwiedziliśmy Palmiarnię, gdzie wybraliśmy się w niezapomnianą podróż po odległych kontynentach, wśród bogatej roślinności różnych stref klimatycznych. Wrażenia wzbogacały dźwięki żywych ptaków, szum wody i akwaria pełne egzotycznych ryb. Następnie poszliśmy na Stary Rynek i w samo południe obserwowaliśmy charakterystyczne dla miasta koziołki.

Wysłuchaliśmy także hejnału z wieży ratusza i podziwialiśmy stare kamieniczki. Najatrakcyjniejszym miejscem okazało się nowe ZOO na Malcie. Udaliśmy się tam Kolejką Parkową Maltanką. Jechała ona po wąskich torach wzdłuż jeziora, na którym odbywały się regaty kajakowe. Z ogromnym entuzjazmem spacerowaliśmy dróżkami wśród egzotycznych zwierząt. Najbardziej podobały nam się flamingi, żyrafy, wielbłądy, małpy, tygrysy i niedźwiedzie. Szczególnie zapamiętamy piękną Słoniarnię, która zrobiła na nas ogromne wrażenie. Część ZOO zwiedziliśmy jadąc kolejką „Zwierzynką”. W drodze powrotnej do domu wstąpiliśmy do McDonald’s, gdzie zjedliśmy pyszne lody. Wycieczka dostarczyła wielu miłych wrażeń i na długo zostanie w naszej pamięci. Zakupione pamiątki będą nam o niej zawsze przypominać. Wszystkie dzieci były bardzo samodzielne i grzeczne.

Bardzo dziękujemy paniom Katarzynie Mikołajewicz i Edycie Sterna za pomoc w opiece nad uczniami podczas wycieczki.