Wyjazd na Koczury na Podsumowanie akcji Sprzątanie Świata

W dniu 29 września 2015 roku piętnastoosobowa grupa uczniów z naszej szkoły wraz z opiekunem p. M. Drobnik uczestniczyła w Podsumowaniu akcji Sprzątanie Świata. Na miejsce imprezy obrano malowniczą leśniczówkę Koczury, gdzie zgromadzili się uczniowie wszystkich szkół z naszej gminy.

Zgromadzoną młodzież i opiekunów przywitał p. Krzysztof Kaczmarek, który krótko podsumował tegoroczną akcję, a także przedstawił program dnia. Następnie, zgodnie z zapowiedzią, uczniowie wraz z opiekunami wyruszyli do lasu w poszukiwaniu skarbów jesieni niezbędnych do utworzenia jesiennego ludka. Po prawie godzinnym spacerze po lesie i zbieraniu materiałów, reprezentacja każdej szkoły przystąpiła do tworzenia swojej pracy.

Nasi uczniowie z uzbieranych darów jesieni utworzyli piękną jesienną parę, jelonka oraz drzewo. Po wykonaniu zadania był czas na smażenie kiełbasek, zabawy sportowe na boisku, wspólne rozmowy oraz zwiedzanie zagród ze zwierzętami.

Na zakończenie imprezy organizatorzy podsumowali wspólnie spędzony czas, wykonane prace oraz wręczyli każdej reprezentacji upominki.

Imprezę należy zaliczyć do udanych, gdyż przy pięknej jesiennej pogodzie i w uroczym miejscu nasi uczniowie miło spędzili czas, zawierali nowe znajomości, a następnie w doskonałych humorach wracali do swoich szkół.