Teatrzyk w ,, Czerwonej Szkole”

W czwartek 7 maja 2015 r. uczniowie klasy I a, I b oraz II gościli aktorów teatru lalek Pinokio z Nowego Sącza, którzy przyjechali z przedstawieniem Krowa kłamczucha. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem śledzili losy sierotki Paulinki, która w poszukiwaniu pracy i miejsca dla siebie, trafiła do domu gospodyni, gdzie miała zaopiekować się podstępną krową.

Krowa okłamywała gospodynię, przez co dziewczyna musiała szukać nowej pracy. Jednak oszustwo szybko wyszło na jaw i sama krowa została wypędzona. Poszła do lasu, gdzie siłą zajęła dom lisa. Zrozpaczony zwierz poprosił o pomoc swoich leśnych sąsiadów : wilka, niedźwiedzia i jeża. Pomoc jeża okazała się najskuteczniejsza. Krowa opuściła chatkę lisa, przeprosiła Paulinkę oraz gospodynię i jak to w bajkach bywa, wszystko skończyło się dobrze.

Spektakl w sposób humorystyczny, ukazał, że kłamstwo ma krótkie nogi, a w życiu nie należy oszukiwać i żerować na cudzej dobroci. Na zakończenie dzieci gromkimi brawami podziękowały aktorom za spektakl, jak i piękne, kolorowe lalki, które swą grą uświetniły przedstawienie.