Gminny konkurs ekologiczny 2016/2017

Uczniowie szkół z terenu gminy Włoszakowice w terminie od 24.11.2016 r. do 15.03.2017 r. mogli wziąć udział w konkursie ekologicznym pt. „Zbieram puszki – chronię środowisko”. Konkurs organizowany był przez Gminny Zakład Komunalny Sp. z o.o. we Włoszakowicach, Nadleśnictwo Włoszakowice i PGO Dominik Zając.

Głównym celem konkursu było upowszechnienie wśród uczestników postaw ekologicznych poprzez uświadomienie konieczności i słuszności selektywnego zbierania odpadów komunalnych powstających w gospodarstwach domowych oraz poddawania surowców wtórnych odzyskowi. Uczniowie mieli za zadanie uzbierać możliwie największą ilość puszek aluminiowych po napojach. Konkurs przeprowadzony został w dwóch kategoriach: indywidualnej i grupowej.

Z naszej szkoły do konkursu przystąpiły następujące klasy: II, III a, III b i VI SP. Po podsumowaniu wyników konkursu okazało się, że uczniowie klasy III b zajęli II miejsce w kategorii grupowej z łączną ilością zebranych puszek – 69 kg.

Uroczyste podsumowanie konkursu wraz z wręczeniem nagród zostanie przeprowadzone 27 kwietnia 2017 r. podczas Dnia Ziemi organizowanego w leśnictwie Krzyżowiec. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

info: http://www.wloszakowice.poznan.lasy.gov.pl/aktualnosci/-/asset_publisher/1M8a/content/roztrzygniecie-konkursu-zbieram-puszki-chronie-srodowisko-