Sukces Rity

17 lutego 2017 roku uczennica klasy VI Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół im. ks. Teodroa Kurpisza w Bukówcu Górnym, Rita Skorupińska, wzięła udział w etapie rejonowym Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Lesznie.

Zadaniem  Rity i pozostałych stu jeden uczestników było rozwiązanie testu, który składał się z różnych typów zadań otwartych i zamkniętych opartych o wiadomości i umiejętności objętych w podstawie programowej kształcenia ogólnego języka polskiego dla II etapu edukacyjnego. Udzielali odpowiedzi, wykorzystując swoje doświadczenia czytelnicze wynikające m.in. z przeczytanych lektur konkursowych: "Spotkanie nad morzem", "Oskar i pani Róża", "Dźwięki kolorów" oraz filmu "Wstyd i okulary". Należało także samodzielnie zredagować dłuższą wypowiedź pisemną. Na wykonanie poleceń każdy miał 75 minut. Po tym czasie przejęci uczestnicy opuszczali halę sportową gościnnej SP nr 13, by udać się na posiłek.

Ricie do wzięcia udziału w ostatnim, wojewódzkim etapie tegoż konkursu zabrakło tylko trzech punktów. Wynik, jaki osiągnęła Rita, zasługuje na uznanie, zwłaszcza że była ona jedyną przedstawicielką naszej gminy w tych zmaganiach. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Słowa wdzięczności kierujemy też do rodziców Rity, państwa Lidii i Adama Skorupińskich za zaangażowanie w przygotowania córki do konkursu oraz za zapewnienie transportu na miejsce zmagań. Dziękujemy!