Spotkanie z panią Ewą Rosolską

17 stycznia 2017 roku w naszej szkole gościliśmy panią Ewę Rosolską, pisarkę powieści zarówno młodzieżowych, jak i przeznaczonych dla starszych czytelników;  autorkę cyklu „Tajemnica starego witraża”. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas IV-VI SP oraz I gimnazjum.

Pani Rosolska z prawdziwą pasją i niespotykaną lekkością języka opowiedziała zebranym uczniom o tym, jak zaczęła się jej przygoda z pisaniem utworów przeznaczonych dla młodzieży oraz jak powstają kolejne tomy jej tekstów. Zdradziła też zebranym, w jaki sposób przebiegają prace nad kolejnymi tekstami. Poczucie humoru, otwartość i żywiołowość gościa zbudowały niezwykłą atmosferę spotkania i sprawiły, że czas, który wspólnie spędzono, przebiegł za szybko.

Na koniec uczniowie chętnie zadawali gościowi pytania dotyczące  książek i warsztatu pisarskiego. Można było także zakupić jeden z tomów serii „Tajemnica starego witraża” oraz zdobyć autograf autorski. Spotkanie to z pewnością poszerzyło grono czytelników twórczości pani Rosolskiej oraz kolejny raz przypomniało, jaką wartość stanowią książki.