Dzień Patrona 2016

29 listopada 2016 r. społeczność Zespołu Szkół w Bukówcu Górnym obchodziła Dzień Patron - księdza Teodora Kurpisza. To wyjątkowy dzień w kalendarzu szkolnych uroczystości, szczególnie celebrowany.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą odprawioną przez ks. Marka Kanteckiego w kościele parafialnym. Po niej uczniowie wraz z wychowawcami udali się do szkoły na zajęcia lekcyjne. Po przerwie śniadaniowej, podczas której uczniowie otrzymali słodkie upominki od Rady Rodziców, nastąpił ciąg dalszy wydarzeń związanych z imieninami szkoły. Na sali WDK zgromadzeni uczniowie obejrzeli montaż słowno-muzyczny poświęcony osobie patrona - księdza Teodora Kurpisza oraz wartościom, które dla niego były najważniejsze i którym pozostał wierny przez całe wypełnione służbie Bogu i bliźniemu życie, wykonany przez Chór Szkolny oraz uczniów klasy IV i VI. Wydarzenia związane z Dniem Patrona uświetnili muzycy z Państwowej Szkoły Muzycznej im. Romana Maciejewskiego z Leszna w repertuarze muzyki poważnej.

Niech słowa, które wybrzmiały podczas tegorocznego Dnia Patrona, pozostaną w nas na dłużej, a osoba patrona - księdza Teodora Kurpisza będzie dla nas drogowskazem, jak należy żyć, by osiągnąć pełnię człowieczeństwa...

Znajdź trochę czasu, na to, by być szczęśliwym!

Jesteś cudem, który żyje,

Który rzeczywiście istnieje na ziemi.

Jesteś kimś jedynym, niepowtarzalnym,

nie można cię z nikim pomylić.

Czy wiesz o tym?

Dlaczego się nie zdumiewasz,

nie podziwiasz,

nie cieszysz się swym istnieniem

i istnieniem innych wokół ciebie.

Czy to tak oczywiste,

czy to nic nadzwyczajnego,

że żyjesz,

że możesz żyć,

że dano ci czas,

abyś śpiewał i tańczył,

czas, abyś był szczęśliwy?

Po co więc tracić czas

w bezsensownej pogoni za pieniądzem?

Po co tak się martwić o to, co będzie

jutro, pojutrze?

Po co się kłócić, zanudzać innych,

robić tyle zamieszania,

i spać kiedy świeci słońce?

Znajdź czas na to, by być szczęśliwym.

Czas to nie droga szybkiego ruchu

pomiędzy kołyską a grobem lecz miejsce przebywania w słońcu.

Żyj dzisiaj!

Śmiej się dzisiaj!