Jest taki dzień... Dzień Edukacji Narodowej

14 października swoje święto obchodzą ci, którzy mają największy wkład w edukację młodych pokoleń - nauczyciele. W naszej szkole ten szczególny dzień miał także uroczysty przebieg.

Zamiast  wypełniania codziennego harmonogramu dnia, o godz. 9 na sali WDK zgromadzona społeczność szkolna najpierw była świadkiem ślubowania, jakie składali uczniowie klasy I gimnazjum, a  następnie mogła obejrzeć koncert dedykowany panu dyrektorowi, gronu pedagogicznemu oraz pracownikom obsługi, bo to dzięki nim ten ważny proces - wszechstronnego nauczania - się odbywa. Na scenie zaprezentowali się uczniowie - artyści z klas III - VI szkoły podstawowej oraz gimnazjum, przygotowani przez panią Annę Grochowczak i pana Łukasza Stachowiaka.  Przedstawili oni montaż słowno-muzyczny, tematycznie powiązany ze szkolną rzeczywistością, ukazując ją z wielką porcją humoru. Padły też wzruszające życzenia, którym towarzyszyło wręczenie pięknych róż. Serca publiczności, zarówno tej starszej, i tej młodszej, skradło trio w składzie: Klaudia Lorych, Hanna Ratajczak oraz Weronika Turkowska, które fenomenalnie zaśpiewało wiązankę włoskich hitów, prezentując niebywały talent wokalny i sceniczny. Swego rodzaju wisienką na torcie była niespodzianka przygotowana przez nauczycieli: panie Magdalena Drobnik i Anna Grochowczak, które wespół z panem Łukaszem Stachowiakiem wokalnie przedstawiły historię prawdziwej miłości, zilustrowaną słowami znanych piosenek. Gromkie, zasłużone brawa, jakie artyści zdobyli, świadczą, że i oni mają niezwykły dar, którym nie zawsze mają szansę się wykazać.

Świętowanie zakończyło się spotkaniem w klasach z wychowawcami, podczas których także padło wiele miłych słów życzeń. Dzień Edukacji Narodowej to ważny czas. Czasami dopiero wtedy jest szansa zauważyć, jaki trud i zaangażowanie wkładają w swoją pracę osoby odpowiedzialne za kształtowanie serc i umysłów kolejnych pokoleń oraz wyrazić za to wdzięczność.