Wycieczka po Bukówcu Górnym

W czwartkowy, słoneczny poranek, 12.05.2016r. uczniowie klasy I z wychowawczynią Wiolettą Zając udali się na wycieczkę po swojej miejscowości. Obejrzeliśmy najciekawsze miejsca w najbliższej okolicy: szkołę, przedszkole, kościół z cmentarzem, budynek Ochotniczej Straży Pożarnej, bibliotekę.

Poznaliśmy historię naszej miejscowości i dowiedzieliśmy się o ludziach zasłużonych dla naszej wsi. Zwróciliśmy też uwagę na roślinność, zwierzęta, zabudowę wsi, środki transportu poruszające się po drogach. Rozmawialiśmy na temat sklepów, zakładów pracy, które znajdują się w Bukówcu Górnym. Zapamiętywaliśmy nazwy mijanych ulic.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w rozmowie na temat swojej miejscowości. Wycieczka po rodzinnej miejscowości dostarczyła dzieciom wielu przeżyć.