Aktualności

Powrót lekkoatletycznego Wunder Teamu

Po dwóch chudszych latach dla lekkiej atletyki, w których zdobyliśmy zaledwie 3 medale tegoroczny sezon jest niezwykle obfity w sukcesy. We wrześniu uczniowie SP zdobyli historyczne złoto w przełajowych biegach sztafetowych, a ostatnie dni to dominacja uczniów ZS w Bukówcu Górnym na lekkoatletycznej arenie powiatu leszczyńskiego.

We wtorek 4 medale z Gimnazjady przywieźli nasi gimnazjaliści. Złote medale zdobyli: Karolina Marcinek (200m ppł.) oraz Tomasz Sowijak (rzut oszczepem), srebro wywalczył Jakub Poniży przepięknym skokiem w dal na odległość 5.42m, a brąz, po wspaniale rozegranym taktycznie biegu sztafetowym dorzuciła drużyna chłopców w składzie  Mikołaj Szkudlarek, Oskar Załucki, Tomasz Sowijak i Jakub Poniży. Dodatkowo sukcesy te zostały okraszone trzema nowymi rekordami szkoły (200m ppł. Karoliny, rzut oszczepem Tomka oraz skok w dal Jakuba).

Dwa dni później do rywalizacji na powiatowych mistrzostwach w czwórboju lekkoatletycznym (60m, skok w dal, rzut piłeczką pal., 600/1000m) stanęli ich młodsi koledzy ze szkoły podstawowej. Nikt nie ukrywał, że jechaliśmy na mistrzostwa po medale... i plan ten został zrealizowany ponad normę bo wszyscy nasi zawodnicy wrócili przynajmniej z jednym krążkiem. Drużyna chłopców w składzie Błażej Kot, Szymon Kot, Natan Lórych, Mikołaj Królikowski, Dominik Martynów wywalczyła brązowe medale, dodatkowo Błażej uzyskał trzeci wynik spośród wszystkich startujących i na jego szyi zawisł kolejny brąz. Dziewczyny (Natlia Motuzna, Karolina Cukierska, Estera Śliwa, Zofia Marcinek, Aldona Kot, Rita Skorupińska) należały do faworytek i potwierdziły to swoimi wynikami, dzięki którym zdobyły srebrne krążki a klasą samą dla siebie okazała się Natalia Motuzna, która zdeklasowała wszystkie rywalki startujące w mistrzostwach zdobywając złoto w kategorii indywidualnej.

Takie sukcesy niezmiernie cieszą, nie byłoby ich jednak bez ciężkiej pracy, talentu i zaangażowania uczących ich nauczycieli za co wszystkim bardzo dziękuję i życzę dalszych sukcesów na kolejnych zawodach.

P.S.  Bardzo dziękujemy p. Ireneuszowi Grzesieckiemu za zrobienie profesjonalnej belki do naszej szkolnej skoczni w dal.

Zapraszamy do galerii gdzie można obejrzeć zdjęcia z obu wyjazdów na zawody. A TU o nas piszą smile

Odwiedza nas 432 gości oraz 0 użytkowników.