Wiosennie, ale mroźnie... Tegoroczny dzień wiosny z pewnością bardzo długo pozostanie w naszej pamięci. Ujemna temperatura i śnieg – tak właśnie wyglądała pogoda tego dnia. Nasza szkoła jednakże, z radością i uśmiechem tuż po trzeciej godzinie lekcyjnej rozpoczęła obchody pożegnania srogiej zimy i powitania upragnionej wiosny.
Klasy I-III SP zaprezentowały przed zebranymi na sali WDK uczniami scenki na temat dobrego zachowania i przypomniały jakże ważne zasady savoir-vivre’u. Starszym uczniom ze szkoły podstawowej przypadło zadanie przygotowania gazetki z informacjami na temat zdrowych warzyw i owoców. Klasa IV przekazała informacje na temat buraka, klasa V przedstawiła na gazetce wiadomości o bogatej w karoten marchwi, a klasa VI o kwaśnej, ale bardzo zdrowej cytrynie. Gimnazjaliści musieli natomiast wykonać gazetki z informacjami na temat szkodliwości używek – alkoholu, papierosów i narkotyków. Oprócz tego każda z klas zaprezentowała swoją marzannę wykonaną z materiałów ekologicznych i przyjaznych naszemu środowisku.
Mimo niekorzystnej pogody, wybraliśmy się na szkolne boisko, by spalić nasze zimowe kukły i wygonić srogą zimę, która daje się wszystkim we znaki. Mamy nadzieję, że już niedługo przybędzie do nas słoneczna i ciepła wiosna.